اخذ پروژه با رتبه EPC طرح و ساخت

اخذ پروژه با رتبه EPC چطور امکان پذیر است؟
اخذ پروژه با رتبه EPC  به مراتب ساده تر از اخذ پروژه توسط شرکت هایی است که دارای رتبه بندی شرکت های epc نیستند، شرکت های دارای رتبه می توانند پروژه دریافت کنند، چراکه اخذ رتبه EPC به معنای توانمندی بالای شرکت شما در اجرای پروژه های صنعتی است که در جلب اعتماد کارفرمایان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
بخشی از فرآیند ارجاع به کارفرمایان تابع اخذ پروژه با رتبه EPC بوده و از این رو پیمانکاران دارای گواهینامه صلاحیت در بسیاری از مناقصه ها در اولویت قرار دارند و شرط شرکت در بسیاری از مناقصه های بزرگ نیز اخذ پروژه با رتبه EPC خواهدبود.
اخذ پروژه با رتبه EPC به چه معناست؟
اخذ پروژه با رتبه EPC به معنای آن است که پیمانکار می بایست کلیه مراحل مهندسی، تدارکات، ساختمان، نصب و راه اندازی را راسا مدیریت و اجرا کند و این به معنای نیازبه صلاحیت بالای پیمانکار است.
درطرح های خاص و ویژه اخذ پروژه با رتبه EPC با مشارکت شرکت های خارجی نیز امکان پذیر است به شرط اینکه سهم شرکت خارجی بیشتر از 49 درصد نباشد.
به این ترتیب حجم پروژه ها بسیار بالاست و اخذ پروژه با رتبه EPC تنها در پروژه های بزرگ و با کیفیت بالا صورت می پذیرد. بنابراین پیمانکاران در اخذ رتبه EPC از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار هستند.
رتبه بندی شرکت های EPC با دقت و حساسیت بالایی صروت می پذیرید و باید کاملا منطبق با آیین نامه های اجرایی باشد.
بنابر این جهت پروژه با رتبه EPC حد اقل دو تن از مدیران پروژه میبایست مدیر سهامداروعضو هیات مدیره بوده همچنین دارای سابقه در پروژه صنعتی باشند و پروژه اجرا شده داشته باشند . همچنین داشتن مدرک تحصیلی مهندسی درجایگاه کارفرما، مشاوریا پیمانکار سمت اجرایی، مدرک مهندسی همچنین تدارکات الزامی است.
شرایط اخذ پروژه با رتبه EPC
هرگاه دو پیمانکار موفق به اجرای دو پروژه موفق طراحی و ساخت در رشته خود و با کیفیت مطلوب شده باشند نیازی به معرفی کردن شرکت های همکار اعم از داخلی و خارجی ندارند.
شرکت های خارجی که در مناطق آزاد ایران ثبت شده اند نمی توانند خواستار پروژه با رتبه EPC باشند.
درصورت تمایل شرکت ها برای اخذ پروژه با رتبه EPC تنها می توانند دو شرکت داخلی یا خارجی ثبت شده در مناطق آزاد را به عنوان همکار خود معرفی کنند.
در قوانین موجود در خصوص اخذ پروژه با رتبه EPC ذکر شده که شرکت های دارای رتبه Epc تنها می توانند دو پروژه را به صورت همزمان در اختیار داشته باشند و ظرفیت ریالی این پروژه ها هم به صورت دقیق در قانون ذکر شده است. پروژه هایی که از نظرفیزیکی 90 درصد پیشرفت داشته اند پروژه در دست اجرا به شمار نخواهند آمد.

اخذ پروژه با رتبه EPC به شیوه طرح و ساخت به چه معناست؟
اخذ پروژه با رتبه EPC به روش طرح و ساخت یکی از روش های اجرایی غیر مرسوم به شمار می آید. این روش برای خود ریر شاخه هایی هم دارد.
در این روش اخذ پروژه با رتبه EPC در چارچوب خواست کارفرما و مطابق ضوابط و آیین نامه ها با کمک یک پیمان به شخص حقوقی پیمانکار واگذار خواهد شد.
شیوه طرح و ساخت از دیر زمان وجود داشته و در اخذ پروژه با رتبه EPC به شیوه های گوناگون اجرا می شده است.
در دوران قدیم طراح و اجرا تنها برعهده یک نفر بوده واین شخص می بایست یک معمار باتجربه باشد.بسیاری از بناهای با شکوه قرون وسطی مثل کلیساها و کاخ ها به این روش ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
جهت تکمیل مقررات ضوابط اخذ پروژه با رتبه EPC در رشته های متفاوت دستورالعمل های اختصاصی مورد نیاز است که با توجه به گسترش بکارگیری روش طرح و اجرا تدوین خواهد شد.
شیوه ارزیابی توان اجرای کار در اخذ پروژه با رتبه EPC
برای ارزیابی توان اجرای کار در اخذ پروژه با رتبه EPC ابتدا آیین نامه های خاصی تنظیم می گردد و مطابق با آن ارزیابی به شکل دقیق صورت می گیرد.
سپس فراخوانی جهت اخذ پروژه با رتبه EPC اعلام می شود و تمام شرکت های دارای صلاحیت قادر خواهند بود در مناقصه شرکت کنند.
در نهایت شرکت ها اسناد خود در خصوص صلاحیت اخذ پروژه با رتبه EPC را ارائه می کنند.
سپس هیات نظارت توانمندی شرکت های متقاضی را مورد بررسی قرار داده و فهرستی از شرکت ها جهت اخذ پروژه با رتبه EPC ارائه می کنند.
در نهایت پیمانکاران برگزیده در مناقصه شرکت کرده و پروژه به مجموعه واجد شرایط واگذار می شود.
کلیه مناقصات در روزنامه رسمی اعلام می شود تا تمام شرکت های واجد شرایط بتوانند در آن شرکت کنند. پس از انتخاب پیمانکار اخذ پروژه با رتبه EPC به صورت رسمی صورت می پذیرد.سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر روند اجرای پروژه نظارت خواهد داشت.

قابل ذکر است شرکت پارسیس یک شرکت خصوصی میباشد.تخصص ما اخذ رتبه یک و دو پیمانکاری و رتبه EPC یا رتبه طرح و ساخت در کمترین زمان ممکن میباشد.

لطفا صرفا در صورت درخواست اخذ رتبه یک پیمانکاری و رتبه دو پیمانکاری و رتبه EPC یا رتبه طرح و ساخت با همکاران ما با شماره 26703035-(021) تماس بگیرید.با افتخار،همکاران ما پاسخگوی شما هستند.تخصص ما اخذ رتبه یک و دو پیمانکاری و EPC در کمترین زمان ممکن میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *