اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری

اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری

اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری بیانگر سطح توانمندی پیمانکار جهت اجرای پروژه است. رتبه بندی پیمانکاران روشی برای سنجش سطح کیفیت و کمیت کار پیمانکاران جهت رعایت حقوق مصرف کنندگان و بهره وران است.

به این ترتیب مقیاس گذاری خدمات ساده تر بوده و اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری برای مجریان پروژه هم راحت تر خواهد بود.

اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری نیازمند طی مراحل قانونی جهت تعیین صلاحیت پیمانکار است و درصورت دارا بودن شرایط اخذ رتبه این شرکت دارای رتبه یک پیمانکاری خواهد بود.صلاحیت اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری از سوی دستگاه های مربوطه بررسی می شود.

شرایط احراز صلاحیت شرکت ها

آیین نامه های ارجاع کار به پیمانکار توسط مراجع قانونی به بررسی صلاحیت شرکت های متقاضی اخذ  رتبه یک پیمانکاری می پردازد.

اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری توسط شرکت هایی که متقاضی شرکت در مناقصه های بزرگ دولتی هستند صورت می گیرد. برای تحقق امر لازم است گواهینامه صلاحیت خود را با ارائه مدارک لازم جهت اخذ رتبه دریافت کنند.

برای سهولت کار بررسی مدارک لازم جهت اخذ رتبه شرکت های متقاضی اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری در چند دسته مختلف قرار داده می شوند.

ملاک تقسیم بندی پیمانکاران تجربه، تخصص، توان مالی و ارزشیابی تعیین شده است.

تقسیم بندی شرکت های دارای رتبه

درحال حاضر کلیه شرکت های دارای شریط اخذ پروژه با رتبه پیمانکاری در دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

پیمانکاران پایه یک، پیمانکاران پایه دو ، پیمانکاران پایه سه ، پیمانکاران پایه چهار و در نهایت پیمانکاران پایه پنج .

شرکت پیمانکا پایه یک دارای بالاترین رتبه بوده و شرکت پیماکار پایه پنج پایین ترین سطح رتبه را دراختیار داشته و قادر به شرکت در مناقصه های بزرگ نخواهد بود.

بنابراین واضح است اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری به معنای برنده شدن در پروژه های بزرگ ملی و دولتی خواهد بود که برای شرکت ها سود سرشاری خواهد داشت.

تمامی شرکت های پیمانکاری برای شرکت در مناقصه های بزرگ می کوشند از طریق ایجاد شرایط اخذ رتبه، رتبه پیمانکاری خود را ارتقا دهند.

شرکت های مشاور کدامند؟

تنها شرکت های پیمانکاری سطح یک تا سه می توانند خدمات مشاوره ارائه کنند. شرکت های مشاور باید خدمات فنی و نرم افزاری را در بیشترین سطح کمی و کیفی دارا باشند.

اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری در کنار امکانات ارائه مشاوره به این شرکت ها امکان می دهد خدمات بیشتری به کارفرمایان اعم از خصوصی و دولتی ارائه کنند.

سهم پیمانکاری شرکت های دارای رتبه بالاتر متفاوت از سایر شرکت ها محاسبه می شود.

شرایط اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری

تعداد نیروی فنی و مهندسی در هیات مدیره یکی از مهمترین ملاک های اخذ رتبه پیمانکاری به شمار می آید.

ارتقا سطح شرکت های پیمانکاری جهت اخذ پروژه رتبه یک پیمانکاری توسط نیروهای فنی و مهندسی و در بازده زمانی 15 ساله مورد بررسی قرار می گیرد.

عواملی مثل سابقه کاری شرکت ها و همچنین امکانات تحت اختیار شرکت به همراه تعداد نیروهای فنی متخصص از ملاک های رتبه بندی شرکت ها به شمار می آید.

درحال حاضر در بین شرکت های مختلف رقابت شدیدی در عرصه اقتصادی وجود دارد. بنابراین جهت اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری شرکت ها می بایست زیر ساخت های خود را به شکل ویژه ای ارتقا دهند. رتبه بندی شرکت ها یکی از معیار های تحقق عدالت محوری در برگزاری مناقصه های بزرگ به شمار می آید.

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه وظیفه گرید بندی شرکت های پیمانکاری را برعهده دارند.

شاخص هایی که قانون گذار وضع کرده مبنای رتبه بندی شرکت ها و تعیین سقف قرارداد رتبه به شمار می آید.

رتبه بندی شرکت ها بسیار گسترده و با اهمیت است.

شرایط اخذ رتبه یک پیماکاری

جهت اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری نخست لازم است در گرید پیمانکاران سطح یک ثبت شوید جهت این کار باید مراحل زیررا طی کنید.

نخستین مرحله گردآوری مدارک لازم جهت اخذ رتبه است. تنها شرکت هایی می توانند در خواست اخذ رتبه کنند که به ثبت رسیده باشند.

دو سوم اعضای هیات مدیره باید حد اقل مدرک لیسانس داشته باشند در غیر این صورت اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری غیر ممکن خواهد بود.

پشت سر گذاری ممیزی ها هم از دیگر عوامل ضروری جهت اخذ رتبه است. این ها حداقل شرایط دریافت رتبه است و شرکت های دارای شرایط  رتبه شرکت پیمانکاری سطح پایین تر را دریافت می کنند. تنها شرکت های برتر که بیشترین نیروی متخصص و امکانات را داشته باشند رتبه یک می گیرند و می توانند به اخذ پروژه با رتبه یک پیمانکاری بپردازند.

قابل ذکر است شرکت پارسیس یک شرکت خصوصی میباشد.تخصص ما اخذ رتبه یک و دو پیمانکاری و رتبه EPC یا رتبه طرح و ساخت در کمترین زمان ممکن میباشد.

لطفا صرفا در صورت درخواست اخذ رتبه یک پیمانکاری و رتبه دو پیمانکاری و رتبه EPC یا رتبه طرح و ساخت با همکاران ما با شماره 26703035-(021) تماس بگیرید.با افتخار،همکاران ما پاسخگوی شما هستند.تخصص ما اخذ رتبه یک و دو پیمانکاری و EPC در کمترین زمان ممکن میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *